فولاد خزر پیشرو

 

02167546

معرفی انواع ورق فلزی

ورق فلزی انواع زیادی دارد و در کنار آن نیز کاربرد های فراوانی را دارا است. برای شناخت انواع ورق فلزی با ما همراه باشید.

با پیشرفت فناوری در دنیای امروز انواع ورق فلزی در طرح ها و رنگ ها و ساختارهای مختلف تولید می شوند.

علت استفاده از آن ها در انواع صنایع و ساخت و ساز ها به این دلیل است که از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند.

نوعی از این محصولات فولادی هستند که دارای ساختار و مشخصات ویژه ای هستند و برای فعالیت های مختلفی کاربرد دارد.

ورق فلزی در صنعت چه کاربردی دارد

همان طور که قبلا اشاره کردیم ما به شکل روزانه با کاربرد انواع ورق فلزی در صنایع روبرو هستیم.این اجسام فلزاتی هستند که به شکل نازک و سبک تر و با کارایی بیشتر عرضه می شوند. آن ها در ساخت و ساز کاربرد فراوانی دارند که شامل خودرو سازی، صنایع هواپیمایی، ساختمان سازی، بسته بندی مواد غذایی، ساخت لوازم خانگی و منزل و…………..

اکثر فلزات این پتانسیل را دارند که به صفحات فلزی تبدیل شوند این فلزات شامل تیتانیوم، آلومینیوم، برنج، مس و ساخت ورق از آلیاژ ها هستند.

آن ها معمولا بر اساس استفاده و نیاز با ضخامت خاص یا اندازه ی مورد نظر تولید می شوند.

انواع مختلف ورق های فلزی را بشناسیم

ورق فلزی در اندازه ها و ضخامت مختلف موجود است که این کیفیات خود به دسته های مختلف تقسیم می شوند. انواع آن عبارتند از: برجسته، موجدار، سوراخ، اچ یا رشته هستند.

این اجسام که بر اساس یک فرآیند صنعتی مناطق وسیعی را پوشش می دهد. این امر به تولید این محصول در سه سطح می انجامد که شامل ورق فلزی نازک که معمولا به شکل نوار تولید شده و ضخامتی معادل 3 میلیمتر دارند.

برخی دیگر از این محصولات فلزی با ضخامتی بین 3 تا 8 میلیمتر تولید می شوند که در اصطلاح به آن ها صفحات گفته می شود.

ضخیم ترین نوع آن با ضخامتی معادل 300 میلی متر عرضه می شوند.

یکی از نکات قابل توجه در استفاده که در نوع فولادی آن مورد توجه است کار کردن با این ورق ها است هر چه ضخامت آن کمتر باشد کار کردن با آن دقت و ظرافت بیشتری را طلب خواهد کرد.

یکی از پر کاربرد ترین نوع این محصولات، ورق های فولادی است که انواع مختلف آن کاربرد های متفاوتی داشته و از قیمت خاصی برخوردار هستند.

برای خرید این محصولات باید نکاتی را مد نظر داشت، در ابتدا میزان مصرف خود را بسنجید و نوع آن را مشخص کنید.

با توجه به نیاز خود می توانید به شکل حضوری یا اینترنتی مقدار مورد نظرتان را سفارش داده و سپس تحویل بگیرید. این اجسام فولادی انواع مختلفی دارد که به سیاه، اسید شویی، سیاه و گالوانیزه معروف است.

یکی از پرکاربرد ترین این آن ها نوع گالوانیزه ی آن است که مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی دارد. در ورق گالوانیزه حتی اگر شکستگی هم ایجاد شود زنگ نخواهد زد.

ورق های فلزی می توانند به شکل مستقیم ساخته شوند یا از ضایعات آهن آلات تولید شوند. در نظر داشته باشید که انواع ورق فلزی در ضخامت، رنگ، اندازه از استاندارد های خاصی پیروی می کنند.