نبشی

نبشی مقطعی است که در سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. نبشی از مهم ترین پروفیل های ساختمانی می باشد که به صورت مرکب و منفرد در ساختمان ها به کار میرود . نبشی آهنی برای اتصالات پل ها به ستون ها و یا تیرآهن ها به بیم های باربر و همچنین اتصالات ستون ها به صفحات در فونداسیون ها و غیره به کار می رود.

همچنین در برخی سازه ها مانند سازه های مربوط به آسانسورها نبشی های آهنی خرد شده مورد استفاده قرار می گیرند که اصطلاحا نبشی لقمه گفته می شود.

 

فرایند تولید نبشی

 

نبشی‌ ها در زمان تولید به دو شکل کلی تولید می‌شوند آن‌ها یا از طریق خم کردن ورق‌ های فولادی به دست می‌آیند که با نام روش غیرمستقیم شهرت دارد و یا به شکل خود نبشی از خط تولید خارج می‌شوند ، که به این روش ” مستقیم ” نیز می گویند.

 

تولید نبشی پرسی به این صورت است که، ابتدا ورق‌های فولادی که از طریق نورد سرد تولید شده‌ اند را در طول‌های ۶ متری برش می‌دهند. پس‌ از آن ورق‌ های برش خورده را (به‌ وسیله دستگاه پرس) از وسط عرضشان خم می‌کنند. محصول نهایی این فرآیند را نبشی پرسی می‌گویند.

نبشی‌های تولیدی در فرآیند پرسی در استانداردهای ISIRI13968-1 و همچنین استاندارد GOST8510 مورد تائید قرارگرفته است.

 

نبشی فابریک

 

همانطور که اشاره شد، نبشی‌هایی که در فرآیند تولید، از همان ابتدای امر به شکل نبشی از خط تولید بیرون می‌آیند را نبشی فابریک می‌گویند.

 

 

نبشی های آهنی

 

نبشی از دو ضلع عمود بر هم تشکیل شده اند و در سازه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند از این محصول به شکل منفرد و مرکب در پروژه های ساختمانی استفاده می شود شکل این نبشی L مانند است و یکی از مهمترین سازه های فولادی به شمار می رود.

 

نامگذاری نبشی

 

در نبشی ها ، هر محصول دارای دو بال بوده و از نظر شکل ظاهری این محصولات به دو دسته بال نامساوی و بال مساوی تقسیم می‌شوند برای نامگذاری نبشی ها از دو مشخصه ضخامت بال ها و طول آنها استفاده می شود.

قیمت نبشی

نام محصول سایز طول (متر) ضخامت (میلی متر) وزن شاخه قیمت
قیمت نبشی 3*3 6 2.5 7 تماس بگیرید
قیمت نبشی 3*3 6 3 8 تماس بگیرید
قیمت نبشی 4*4 6 3 10.5 تماس بگیرید
قیمت نبشی 4*4 6 4 14 تماس بگیرید
قیمت نبشی 5*5 6 3 15 تماس بگیرید
قیمت نبشی 5*5 6 4 18 تماس بگیرید
قیمت نبشی 5*5 6 5 22 تماس بگیرید
قیمت نبشی 6*6 6 5 28 تماس بگیرید
قیمت نبشی 6*6 6 6 32 تماس بگیرید
قیمت نبشی 8*8 6 8 58 تماس بگیرید
قیمت نبشی 10*10 6 10 90 تماس بگیرید
قیمت نبشی 12*12 6 12 125 تماس بگیرید
چند نکته در هنگام خرید نبشی

– مشخصات و ویژگی‌های هر محصول، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل (کارخانه یا بنگاه)، واحد، قیمت هر واحد و هم‌چنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی در لیست قیمت‌ها آورده شده است.

 

– با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد خزر در تماس باشید: 02167546

– در صورت عدم مشاهده محصول مورد نظر و مشاوره در زمینه خرید و فروش، با کارشناسان فولاد خزر در تماس باشید: 02167546