لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه از دسته محصولاتی می باشد که از جنس آهن سفید ساخته شده است و برای افزایش مقاومت آن در برابر زنگ زدگی و باران های اسیدی از طریق آبکاری انود گالوانیزه می شود. اگر بخواهیم کمی عمیق به مسئله نگاه کنیم باید گوییم که گالوانیزه نوعی روکش می باشد که جنس آن عنصر فلز روی می باشد که فرآیند گالوانیزه کردن لوله از طریق این عنصر صورت می پذیرد. اصولا لوله گالوانیزه به صورت سبک و متوسط تولید می شود که از آن برای انتقال آب و در بعضی مواقع گاز استفاده می کنند. عمده مصرف این لوله ها در محیط های مرطوب می باشد که می توان به زیر خاک، هوای آزاد و محیط هایی از این قبیل که رطوبت آن باعث خوردگی و زنگ زدگی می شود اشاره کرد.

قیمت لوله گالوانیزه

همیشه از لوله های گالوانیزه برای انتقال آب استفاده میشد زیرا آنها دارای بدنه ای مقاوم هستند و مانع از زنگ زدگی می شوند، و همیشه از این لوله ها در انشعابات آب و گاز در تاسیسات یک ساختمان به کاربرده می شود. یکی از مهمترین نکات یک ساختمان انشعابات آبی آنها می باشد که برای انتقال آب همیشه از این محصولات استفاده می کنند. قیمت لوله گالوانیزه با توجه به میزان مقاومت و ساختار آن متغییر است، آهن پخش به عنوان عرضه کننده فعال در این زمینه بخشی را برای مشتریان خود آماده کرده است تا بتوانند این محصول را با قیمت مناسب خریداری کنند. همانطور که می دانید کارخانه های فولادی زیادی در سطح کشور فعالیت می کنند که تقریبا نیمی از آنها توانایی تولید لوله گالوانیزه را دارا می باشند، که در این بخش ما مهمترین ترین کارخانه هایی که لوله مقاوم شده به روی را تولید می کنند برای شما به همراه قیمت ارائه می کنیم.

 

قیمت روز لوله گالوانیزه بستگی به مخازن کارخانه های و تیراژ تولید آنها دارد، مثلا در گاهی مواقع ساختمان سازی بسیار افزایش پیدا می کند در این زمان نیاز زیادی به لوله های مقاوم در برابر زنگ زدگی برای استفاده در تاسیسات ساختمان ها به وجود می آید. پس با توجه به توضیحاتی که در این زمینه داده شده قیمت روز لوله گالوانیزه در پاسی از روزهای سال متغییر است، اما فراموش نکنید که مهمترین عاملی که در قیمت این محصول تاثیر گذار است ماده اولیه ای می باشد که در ساخت آن بکار برده می شود. این مواد اولیه عناصری هستند که مستیم از معادن آن استخراج و به کارخانه تولید لوله منتقل می شود که گاهی مواقع به دلیل نا خالصی این عناصر ممکن است در روند تولید آنها با دردسرهایی رو به رو شوند که در این صورت قیمت محصولات نیز افزایش پیدا می کنند. اگر قصد خرید لوله محافظت شده را دارید می توانید از جداول زیر قیمت آنها را دریافت کنید و یا با کارشناسان فروش آهن پخش در تماس باشید تا قیمت روز لوله را برای شما ارائه کنند.

نوع کالا سایز ضخامت قیمت
لوله گالوانیز 1/2 ضخامت 2

21.2

حالت: 6 متری

2 تماس بگیرید
لوله گالوانیز 3/4 ضخامت 2

26.7

حالت: 6 متری

2 تماس بگیرید
لوله گالوانیز 1 ضخامت 2 

33.7

حالت: 6 متری

2 تماس بگیرید
لوله گالوانیز 1 ضخامت 2.5 

33.7

حالت: 6 متری

2.5 تماس بگیرید
لوله گالوانیز 1/4 1 ضخامت 2 

42.2

حالت: 6 متری

2 تماس بگیرید
لوله گالوانیز 1/4 1 ضخامت 2.5 

42.2

حالت: 6 متری

2.5 تماس بگیرید
لوله گالوانیز 1/2 1 ضخامت 2

48.3

حالت: 6 متری

2 تماس بگیرید
لوله گالوانیز 1/2 1 ضخامت 2.5

48.3

حالت: 6 متری

2.5 تماس بگیرید
لوله گالوانیز 2 ضخامت 2 

60.3

حالت: 6 متری

2 تماس بگیرید
کاربرد لوله گالوانیزه

امروزه به دلیل مصرف زیاد این محصول در صنایع و ساخت و ساز، توجه بسیاری از صنعتگران را به خود جذب کرده است. این محصولات به دلیل دارابودن پوششی از فلز روی، مقاومت بالایی در برابر رطوبت و سایش از خود نشان می دهند.
به طور کلی این محصولات در تاسیسات برقی ساختمان ها و صنایع مختلف برای محافظت از سیم ها و کابل های موجود و نیز در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی با هدف جابجایی سیالاتی از قبیل نفت و گاز، مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر مصارف این لوله ها می توان به استفاده در سازه های فلزی و دکل های مخابراتی، محافظت از کابل های شبکه برق، پایه فنس، جابجایی آب در صنایع کشاورزی، حصارکشی مناطق مختلف زمین و در برخی موارد تخلیه فاضلاب اشاره کرد.

این لوله ها را می توان به دو صورت توکار یا روکار استفاده نمود.

تذکر مهم این است که در حین استفاده از این لوله ها به هیچ وجه برای اتصال لوله ها، از عملیات جوشکاری استفاده نشود. چراکه حرارت جوشکاری موجب تخریب روکش فلز روی موجود بر سطح لوله شده و دود سفیدی تولید می کند. این دود سفید آلودگی محیط زیست، مسمومیت و آسیب به دستگاه تنفسی را به همراه دارد.

چند نکته در هنگام خرید لوله گالوانیزه

– مشخصات و ویژگی‌های هر محصول، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل (کارخانه یا بنگاه)، واحد، قیمت هر واحد و هم‌چنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی در لیست قیمت‌ها آورده شده است.

 

– با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد خزر در تماس باشید: 02167546

– در صورت عدم مشاهده محصول مورد نظر و مشاوره در زمینه خرید و فروش، با کارشناسان فولاد خزر در تماس باشید: 02167546