لوله اسپیرال

لوله اسپیرال نوعی از لوله می‌ باشد که از ترکیباتی همچون : پلی اتیلن، فولاد و یا الیاف کربن ساخته شده است و از مزایای فراوانی نسبت به سایر انواع لوله برخوردار است. همان‌ گونه که از نامشان مشخص است، این لوله‌‌ها دارای ساختاری مارپیچی هستند و در ساخت آن‌ها از ورق‌های فلزی با ضخامت‌ های مختلف استفاده شده است.

در فرآیند ساخت این لوله‌ها، ورق‌های فلزّی با ضخامت‌های مختلف ضمن عبور از غلتک‌هایی با درز‌های حلزونی به شکل لوله تغییر شکل پیدا می‌کنند و نقاط اتصال صفحات به وسیله‌ی جوش‌های زیر پودری دوگانه به یکدیگر متّصل می‌گردند. با استفاده از این روش می‌توان لوله‌هایی با قطرهای مختلف را با هزینه‌ی کم‌تری نسبت به روش درز مستقیم تولید کرد و از آن برای مصارف مختلفی استفاده نمود.

قیمت لوله اسپیرال

قیمت این لوله های را در جدول زیر مشاهده میکنید. جهت اطلاع از اخرین قیمت روز مشاوره و خرید با کارشناسان فولاد خزر پیشرو در تماس باشید تا با مشاوره این کارشناسان خریدی مطمئن و به صرفه را تجربه نمایید.

نوع کالا سایز(اینچ) ضخامت(میلی متر) قیمت
لوله اسپیرال کالوپ 10 4-5-6-8 تماس بگیرید
لوله اسپیرال کالوپ 12 4-5-6-8-10 تماس بگیرید
لوله اسپیرال کالوپ 16 6 – 8 تماس بگیرید
لوله کالوپ 20 6-8-10 تماس بگیرید
لوله اسپیرال کالوپ 22 6-8-10 تماس بگیرید
لوله اسپیرال کالوپ 24 6-8-10 تماس بگیرید
لوله کالوپ 28 6-8-10 تماس بگیرید
لوله اسپیرال تهران 32 8-10 تماس بگیرید
لوله اسپیرال تهران 34 8-10 تماس بگیرید
لوله کالوپ 36 8-10 تماس بگیرید
لوله اسپیرال کالوپ 40 8-10-12 تماس بگیرید
لوله اسپیرال تهران 42 8-10-12 تماس بگیرید
لوله اسپیرال کالوپ 48 8-10-12 تماس بگیرید
لوله تهران 52 8-10-12 تماس بگیرید
لوله اسپیرال تهران 56 12-14-16 تماس بگیرید
لوله تهران 72 12-14-16 تماس بگیرید
لوله اسپیرال تهران 96 12-14-16 تماس بگیرید
لوله تهران 120 12-14-16 تماس بگیرید
لوله اسپیرال

این لوله های فولادی در طی فرآیندهای یک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای تولید و به بازار عرضه می‌شود و در ادامه قصد داریم تا اطلاعاتی را در این رابطه ارائه کنیم.

لوله اسپیرال تک مرحله‌ای

در این روش، فرآیند‌هایی همچون : آماده‌سازی ورق، شکل دهی ورق و جوشکاری زیر پودری درزهای داخلی و خارجی به صورت پی در پی صورت می‌گیرد و رایج‌ ترین روش تولید این نوع لوله در جهان محسوب می‌ شود.

لوله اسپیرال دو مرحله‌ای

این روش دارای ۴ مرحله‌ی اصلی می‌باشد که عبارتند از : آماده‌سازی ورق‌ها، شکل دهی آن‌ها، استفاده از جوشکاری GMAW برای جوشکاری درزها و جوش زیر پودری داخلی و خارجی. استفاده از این روش می‌تواند راندمان تولید لوله را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و مزیت اصلی آن جدا بودن مرحله‌ی شکل دهی و جوشکاری نهایی با یکدیگر می‌باشد.

کاربرد لوله اسپیرال

لوله اسپیرال از کاربردهای فراوانی برخوردار است و به دلیل پایین بودن هزینه‌ی تولید آن امروزه از آن بطور گسترده‌ای در صنایع مختلف استفاده می‌شود. از جمله رایج‌ترین کاربردهای این لوله می‌توان به مواردی همچون :

استفاده در صنایع گاز و نفت به منظور انتقال مایعات و گازهایی با دما و فشار متعادل، استفاده در فرآیند‌های آبرسانی شهری و استفاده در فرآیند‌های آبیاری کشاورزی اشاره کرد. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، بازده بالای این لوله‌ها موجب شده است تا امروزه از آن‌‌ها در فرآیند‌های مختلفی استفاده شود و لازم به ذکر است که جنس لوله اسپیرال می‌تواند بر اساس نوع مایعی که قرار است در داخل آن‌جریان پیدا کند متفاوت می‌باشد.

مزایای لوله اسپیرال

 

– برخورداری از خواص مکانیکی بالا

– برخوردار بودن از یکنواختی مناسب در طول لوله

– برخورداری از انعطاف‌ پذیری بیشتر نسبت به سایر لوله‌ها در صورت نیاز به خم‌ کاری

– دارا بودن از صرفه‌ اقتصادی در زمینه‌ی فرآیند‌های صنعتی و تولیدی

– برخورداری از مقاومت مناسب در برابر ترک خوردگی و شکستگی در هنگام مواجهه با فشار سیالات و مایعات

چند نکته در هنگام خرید لوله اسپیرال

– مشخصات و ویژگی‌های هر محصول، اعم از نوع، سایز، حالت، استاندارد، محل بارگیری و تحویل (کارخانه یا بنگاه)، واحد، قیمت هر واحد و هم‌چنین تاریخ و ساعت آخرین به‌روزسانی در لیست قیمت‌ها آورده شده است.

 

– با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد خزر در تماس باشید: 02167546

– در صورت عدم مشاهده محصول مورد نظر و مشاوره در زمینه خرید و فروش، با کارشناسان فولاد خزر در تماس باشید: 02167546