فولاد خزر پیشرو

 

02167546

در خرید فولاد ، چه نکاتی را باید در حین خرید این کالا رعایت کنیم. برای آشنایی بیشتر با خرید فولاد با ما همراه باشید. پرکاربرد ترین فولاد ها کدام هستند؟ انواع مختلف فولاد کدام است؟ کدام نوع فولاد پرطرفدار است؟

همه این موارد را به شکل اختصار با هم مرور می کنیم.

همه چیز در مورد خرید فولاد

خرید فولاد

در بیشتر صنایع طرفداران مخصوص به خود را دارد، علت تمایل افراد به خرید فولاد دوام، مقرون به صرفه بودن این آلیاژ، استحکام از مواردی است که فولاد را به عنوان یک محصول محبوب معرفی می کند.

ساخت و ساز یکی از صنایعی است که فولاد نقش مهمی را در آن ایفا می کند. اگر هنگام خرید فولاد در زمینه ساخت وساز اشتباهی مرتکب شوید ممکن است عواقب جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

هنگام خرید فولاد برای ساختمان سازی می توانید از مهندسین معماری و عمران مشاوره بگیرید.

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید فولاد رعایت کنید، خرید متناسب با نیاز خود را انجام بدهید.

شما می توانید در هر صنایعی که قصد خرید فولاد را دارید با کارشناسان و افرادی که در این حرفه تبحر دارند مشاوره کرده و از زیر و بم مسائل مربوط به فولاد آشنا شوید.

زمانی که تصمیم به خرید فولاد گرفتید ابتدا قیمت های روز بازار را استعلام کنید در حال حاضر قیمت ها به شدت با نوسان روبرو هستند.

یک نکته بسیار مهم در خرید این آلیاژ این است که شما انواع آن را بشناسید. نکته ی قابل ملاحظه ی دیگری که مورد توجه است این مورد است که در کنار سایز و عوامل مختلف دیگری که بر قیمت فولاد تاثیر می گذارد. ترکیبات شیمایی نیز بر این امر تاثیر گذار هستند.

آشنایی با انواع فولاد

در ادامه بحث خرید فولاد باید بدانید که هر کدام از انواع فولاد قیمت مخصوص به خود را دارند. برای شناخت هر چه بیشتر انواع فولاد با ما همراه شوید.

  • فولاد کربن، نوعی از فولاد که میزان کربن موجود در آن تا 2.1 درصد است. افزایش میزان کربن در این نوع طی عملیات حرارتی باعث استحکام و سخت تر شدن آن می شود. این نوع فولاد را معمولا در ساخت پل ها، مفتول، ساختمان استفاده می شود.

  • فولاد آلیاژی نوعی فولاد کربن است که با فلز های دیگر ترکیب شده و دارای خصوصیات جدیدی است که در فولاد کربن یافت نمی شود. این خواص شامل افزایش استحکام، سختی بیشتر، مقاومت در برابر خوردگی، قابلیت جوشکاری همچنین شکل پذیری بیشتر

  • فولاد ضد زنگ این فولاد حاصل ترکیب آهن با کروم است. کروم یک لایه نازک اکسید روی سطح فولاد ایجاد می شود که به آن لایه غیر فعال می گویند. وجود کروم در ساختمان این نوع فولاد باعث می شود که مقاومت آن در برابر خوردگی بسیار زیاد شود. نکته قابل ملاحظه در این جا این است که ورق تولید شده از این نوع فولاد قیمت بیشتری نسبت به بقیه ی فولاد ها دارد.

  • نوعی دیگر از فولاد وجود دارد که به فولاد ابزار مشهور است. این نوع فولاد به دلیل مقاومت در برابر سایش و تغییر شکل برای ساخت ابزار مناسب است.

فولاد در حال حاضر در بیشتر صنایع از ساختمان سازی گرفته تا هواپیما سازی، لوازم خانگی، صنایع نفت و گاز، انواع لوله ها و ……… در هنگام خرید فولاد متناسب با نیاز خود تصمیم بگیرید.