فولاد خزر پیشرو

02167546

راهنمای خرید لوله، برای اینکه در هر زمینه و هر نوع کالایی موفق باشیم باید نسبت به آن آگاهی و دانش کافی داشته باشیم. در این جا قصد داریم به شکل کاملا حرفه ای خرید لوله فولادی را مورد بحث و بررسی قرار بدهیم.

این بررسی در بحث خرید لوله فولادی شامل دسته بندی لوله های فولادی از نظر نام گذاری، سطح تولید، استحکام مکانیکی، روش تولید و موارد دیگری را که در این زمینه مهم هستند را به شما معرفی کنیم.

معرفی انواع لوله

قبل از خرید لوله فولادی باید در نظر یگیرید که چه نوع و مدل لوله ای مد نظر شما است. تعریف لوله به شکل کاملا ساده اصولا به استوانه ای تو خالی اطلاق می شود که برای انتقال مواد جامد، مایع و گاز استفاده می شود. لوله ها معمولا از جنس فولاد، چدن، فایبر گلاس، بتن و پلی اتیلن ساخته می شوند. اما در این جا مقصود همان لوله فولادی است.

نوع دیگری از این اجسام وجود دارند که افراد غیر حرفه ای ممکن است به علت شباهت های زیادی که بین آن و لوله است آن ها را لوله بنامند.

به این اجسام که به لوله ها شبیه هستند تیوب می گویند. تیوب ها فرق های اساسی با لوله ها دارند. آن ها بدون درز، همچنین بدون طول مشخص هستند و برای انتقال بخار در فشار بالا و دمای بالا به کار می رود.

استاندارد های خرید لوله

هنگام خرید لوله به استاندارد هایی که در این زمینه وجود دارد توجه کنید. ممکن است شما تصمیم به خرید لوله مخصوص به نفت و گاز گرفته باشید در این صورت باید دقت کنید بر مبنای نیاز تان به لوله های سطح یک احتیاج دارید یا سطح دو، تفاوتی که بین این دو گزینه وجود دارد این است. در نوع سطح یک شما برای مصارف و مواردی لوله تهیه می کنید که از حساسیت کمتری برخوردار بوده و احتیاج به آزمایشات فراوان ندارد.

کیفیت سطح دو برای موارد حساس و حیاتی انتقال نفت و گاز استفاده می شود.

همچنین در خرید لوله باید به طبقه بندی بر مبنای استحکام مکانیکی نیز دقت کرد. گاهی نیز خرید لوله بر مبنای روش تولید صورت می گیرد. به عنوان مثال لوله های بدون درز، درز جوش، درز مستقیم که هر کدام برای موارد خاصی به کار می روند.

یک مسئله ی دیگر که در خرید لوله حائز اهمیت است محاسبه ی وزن لوله ها است. معمولا افراد در این زمینه از فرمولی که توسط انستیتو نفت امریکا برای محاسبه وزن لوله ارائه شده است پیروی می کنند.

در بحث خرید لوله افراد می توانند از انواع این محصول که تازه تولید شده استفاده کنند، در برخی موارد می توانید از لوله هایی استفاده کنید که به علت توقف خط تولید یا هر دلایل دیگری بلا استفاده افتاده اند. این لوله ها معمولا سالم بوده و از قیمت پایین تری برخوردار هستند.

پیش از آنکه تصمیم به خرید لوله برای فعالیت مورد نظر خود بگیرید با افراد خبره و کارشناس در این زمینه مشاوره داشته باشید.

امروزه با رونق گرفتن کسب و کار اینترنتی مراکزی وجود دارند که علاوه بر خرید اینترنتی لوله با قیمت مناسب به شما این امکان را می دهد که از مشاوره با افراد متخصص در این زمینه بهرمند شوید.