فولاد خزر پیشرو

 

02167546

به دلیل محاسبه قیمت ورق گالوانیزه بر اساس وزن، بهترین کار برای خریدی مطمئن، محاسبه وزن ورق بر اساس پارامترهای در دسترس میباشد.

با استفاده از پارامترهایی از جمله طول، عرض و ضخامت می توان به راحتی وزن ورق گالوانیزه را محاسبه نمود. معمولا ورق‌ گالوانیزه با ضخامت‌ بین 0.18 تا ۶ و عرض‌ ۱0۰۰ تا ۱۲۵0 میلیمتر تولید و به بازار مصرف عرضه میشود.

ورق گالوانیزه از نظر شکل ظاهری در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد که به شرح زیر است:

  • وزن ورق گالوانیزه کرکره‌ای : محاسبه وزن این نوع از ورق گالوانیزه مشابه ورق گالوانیزه معمولی است و چگالی آن ها نیز مشابه هم میباشد. قیمت این نوع از ورق به دلیل انجام عملیات خم‌کاری بر روی ورق معمولی کمی بالاتر می باشد.
  • ورق گالوانیزه ذوزنقه‌ای : وزن این نوع از ورق مانند ورق گالوانیزه مسطح محاسبه می شود. این ورق ها در واقع همان ورق مسطح گالوانیزه می باشند که طی عملیات خم کاری به صورت مستطیل یا مربع، شکل گرفته اند. این ورق ها دارای عرضی ثابت هستند اما در طول متفاوتی عرضه شده اند.

با توجه به ماهیت ورق گالوانیزه که از ورق آهنی با پوششی از جنس روی می باشد و با در نظر گرفتن فاصله اندک بین چگالی آهن(۷.۸۶) و روی(۷.۱۴)، در محاسبه وزن ورق گالوانیزه میتوان از این اختلاف ناچیز در محاسبات صرف نظر نمود و بر اساس چگالی آهن وزن ورق را محاسبه کرد.

با این حساب با استفاده از فرمول زیر می توان وزن ورق گالوانیزه را به راحتی بدست آورد :

https://fouladkhazar.com/wp-content/uploads/2021/08/3-7.jpg -

فولاد خزر پیشرو، امکان محاسبه آنلاین را در بخش محاسبه وزن >> محاسبه هوشمند وزن ورق فولادی قرار داده است تا بتوانید در زمان نیاز به راحتی از این امکان برای اهداف خود بهرمند گردید.

در جدولی که در ادامه برای شما عزیزان قرار داده ایم بر اساس پارامترهای ذکر شده وزن ورق گالوانیزه را برای برخی از ابعاد و ضخامت های پرکاربرد این نوع از ورق بیان نموده ایم. 

گفتنی است در محاسبه وزن ورق گالوانیزه میان ضخامت و ابعاد ورق گالوانیزه با وزن نهایی آن رابطه ای مستقیم وجود دارد.