02167546

جدول وزن ورق گالوانیزه

به دلیل محاسبه قیمت ورق گالوانیزه بر اساس وزن، بهترین کار برای خریدی مطمئن، محاسبه وزن ورق بر اساس پارامترهای در دسترس می باشد. با استفاده از پارامترهایی از جمله طول، عرض و ضخامت می توان به راحتی وزن ورق گالوانیزه را محاسبه نمود. معمولا ورق‌ گالوانیزه با ضخامت‌ بین 0.18 تا ۶ و عرض‌ ۱0۰۰ تا ۱۲۵0 میلیمتر تولید و به بازار مصرف عرضه می شود. ورق گالوانیزه از نظر شکل ظاهری در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد که به شرح زیر است:

  • وزن ورق گالوانیزه کرکره‌ای : محاسبه وزن این نوع از ورق گالوانیزه مشابه ورق گالوانیزه معمولی است و چگالی آن ها نیز مشابه هم می باشد. قیمت این نوع از ورق به دلیل انجام عملیات خم‌کاری بر روی ورق معمولی کمی بالاتر می باشد.
  • ورق گالوانیزه ذوزنقه‌ای : وزن این نوع از ورق مانند ورق گالوانیزه مسطح محاسبه می شود. این ورق ها در واقع همان ورق مسطح گالوانیزه می باشند که طی عملیات خم کاری به صورت مستطیل یا مربع، شکل گرفته اند. این ورق ها دارای عرضی ثابت هستند اما در طول متفاوتی عرضه شده اند.

با توجه به ماهیت ورق گالوانیزه که از ورق آهنی با پوششی از جنس روی می باشد و با در نظر گرفتن فاصله اندک بین چگالی آهن(۷.۸۶) و روی(۷.۱۴)، در محاسبه وزن ورق گالوانیزه می توان از این اختلاف ناچیز در محاسبات صرف نظر نمود و بر اساس چگالی آهن وزن ورق را محاسبه کرد. با این حساب با استفاده از فرمول زیر می توان وزن ورق گالوانیزه را به راحتی بدست آورد :

وزن ورق گالوانیزه بر حسب گرم = طول ورق بر حسب میلیمتر * عرض ورق بر حسب میلیمتر * ضخامت ورق بر حسب میلیمتر * چگالی ورق بر حسب گرم بر سانتی‌متر مکعب

برخی از نرم افزار ها و سایت ها نیز امکان محاسبه آنلاین وزن ورق گالوانیزه را فراهم نموده اند تا افراد بتوانند در زمان نیاز به راحتی از این امکان برای اهداف خود بهرمند گردند.

در جدولی که در ادامه برای شما عزیزان قرار داده ایم بر اساس پارامترهای ذکر شده وزن ورق گالوانیزه را برای برخی از ابعاد و ضخامت های پرکاربرد این نوع از ورق بیان نموده ایم. گفتنی است در محاسبه وزن ورق گالوانیزه میان ضخامت و ابعاد ورق گالوانیزه با وزن نهایی آن رابطه ای مستقیم وجود دارد.